Григор Димитров отпадна от турнира от Големия шлем Ролан Гарос във фазата на четвъртфиналите, след като отстъпи от Яник Синер с 2:6, 4:6, (4)6:7 в двубой, продължил два часа и 32 минути на централния корт "Филип-Шатрие", предаде dsport.bg.

Световният №2 си осигури място сред най-добрите четирима, като на полуфиналите ще се изправи срещу победителя от двойката Стефанос Циципас – Карлос Алкарас. С тази победа и след отказването на Новак Джокович поради контузия, Синер си осигури и лидерската позиция в световната ранглиста след края на Ролан Гарос.

Първи сет

Григор Димитров започна срещата по перфектен начин със сервис гейм на нула. Яник Синер затрудни максимално Гришо със своите сервиси, но българинът направи страхотно отиграване, като успя да спаси къса топка със слайс по диагонала, за да обере аплодисментите на публиката при 15:15 във втория гейм. Италианецът обаче продължи да владее играта и взе първото си подаване - 1:1. Григор Димитров показа колебания в третия сейт и след няколко непредизвикани грешки допусна пробив, а Яник Синер поведе с 2:1.

Световният номер 2 нямаше затруднения да затвърди пробива си в четвъртия гейм. Синер продължи да играе все по-уверено, докато първата ни ракета продължи да бъде колеблив, а след страхотен минаващ уинър по диагонала, италианецът поведе с 40:0 при сервис за Григор. Българинът обаче вдигна темпото и успя да обърне събитията, като по този начин стигна до 40:40 и геймбол, който пропиля и допусна втори пореден пробив - 1:4. Яник Синер успя по-бързо да се приспособи към игровите условия и върза геврек на Григор Димитров, за да се доближи на гейм от спечелването на първия сет.

Хасковлията успя все пак да спечели следващото си подаване, за да намали изоставането си до 2:5, но Яник Синер успя да затвори първия сет, който продължи само 35 минути, при 6:2 в следващото си подаване.

Втори сет

Григор Димитров продължи да бъде колеблив и на старта на втория сет, като Синер поведе с 30:15. Хасковлията направи страхотен ас със сервис със скорост 210 км/ч., но италианецът стигна до 40:30 в своя и полза и след ретур уинър по диагонала постигна ранен пробив. Световният номер 2 затвърди пробива си, спечелвайки първото си подаване във втория сет. Григор Димитров изоставаше с 0:30, но запази присъствия на духа и спечели второто си подаване в сета, за да намали изоставането си до 1:2, но все още Синер има пробив в аванс.

Григор Димитров отпадна от Ролан Гарос

Димитров стигна до 40:40 в четвъртия гейм, но Яник Синер направи първия си ас, за да вземе аванс, а в последствие затвори гейма и поведе с 3:1. Хасковлията направи добър сервис гейм, като успя да пласира всичките си начални удари и закономерно стигна до 2:3. Григор Димитров постави под напрежение Синер, но той показа непоколебима защита и взе своето подаване, за да поведе с 4:2. Първата ни ракета успя да спаси един брейк бол в седмия гейм и по този начин успя да се спаси от това да бъде отново пробит от италианеца и намали изоставането си до 3:4. Световният номер 2 обаче спечели следващото си подаване на нула.

Българинът съхрани шансовете си за оставане във втория сет, след като спечели своето подаване, макар и с известни затруднения, за да стигне до 4:5. Яник Синер успя да затвори втория сет при следващото си подаване при 6:4 след 46 минути игра.

Трети сет

Първата ракета на България започна трудно третия сет, но все пак не позволи на Синер да го пробие и спечели първия гейм. Гришо най-накрая успя да стигне до точка за пробив в мача във втория гейм на третия сет, но италианският тенисист не се пречупи и възстанови равенството - 1:1. Гришо показа добра игра на серивс и стигна до 40:15, след това Синер успя да изненада българина с ретур-мрежа и смаш, но хасковлията спечели подаването, но след това италианският тенисист спечели своето подаване на нула.

Григор Димитров не допусна нова грешка и взе сервис-гейма си - 3:2.Италианският тенисист поведе с 30:0, но след това Григор пласира чудесен форхенд, за да спечели точката. Все пак италианецът завърши гейма с ас и отново изравни. Последва още един добъв сервис гейм за Димитров, който той спечели на 15 и така резултатът стана 4:3 в негова полза. Синер обаче отново изравни след сервис-гейм на нула - 4:4.

Италианецът постигна пробив в деветия сет и така остана само на гейм от това да затвори мача. Григор Димитров обаче не се даде без бой и постигна първия си пробив в края на третия сет, за да изравни при 5:5. Окриленият от публиката българин продължи да показва страхотен тенис и успя да спечели своя сервис-гейм, с който затвърди пробива си. Първата ни ракета успя да стигне до 40:40 след страхотно разиграване при подаването на Синер, но италианецът вкара мача в тайбрек - 6:6.