Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Ролан Гарос, след като направи нов феноменален обрат, съобщава dsport. Той победи аржентинеца Франсиско Серундоло с 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3 в двубой, продължил над 4 часа и половина. В третия кръг Джокович преодоля Лоренцо Мусети в пет сета. Тогава срещата приключи след 3:00 местно време. В следващия кръг световният номер 1 ще се изправи срещу Каспер Рууд или Тейлър Фриц.

В първата част Джокович спечели пет поредни гейма след 1:1, за да стигне до успеха.

Във втората нещата започнаха да се объркват за сърбина, който изпитваше и проблем в десния края, заради който поиска медицински таймаут. След множество пропуснати възможности за пробив, Серундоло го направи в най-подходящия момент - в последния сервис гейм на световния номер 1 в частта.

В третия сет аржентинецът направи ранен пробив, който се оказа единствен в хода на частта.

Всичко в мача изглеждаше решено, след като Серундоло поведе с пробив и в четвъртия сет. Джокович обаче успя го върне, а след това спечели частта с пробив при 6:5.

Решителният сет започна ударно за сърбина, който проби в първия сервис гейм на аржентинеца. Серундоло направи рибрейк. След това двамата печелеха подаванията си. Ключовият момент дойде в осмия гейм, когато сърбинът взе подаването на съперника си, въпреки че аржентинецът поведе с 40:0.