Дряновката Маринела Нинева вчера спечели второ място на маратона в София при жените с личен рекорд, а Ивайло Вълев се класира 7-ми на маратона в София.

При жените победителка е кенийката Беатрис Торойтич с 2:38,27 часа.

Отлично се представи националната състезателка Маринела Нинева от КЛА „Локомотив” Дряново, която завърши втора с личен рекорд – 2:41,02 часа.

Над 5000 бегачи в отделните дистанции застанаха на старта в 40-ото юбилейно издание на маратона на София. Кениец счупи рекорда на Wizz Air София маратон.

Лекоатлета Ивайло Вълев също от КЛА „Локомотив” Дряново, се класира 7-ми и е най-бърз от българите в класическата маратонска дистанция 42.195 км.

Стартът бе даден от члена на Изпълкома на Българския олимпийски комитет и президент на БФ по Волейбол - Любо Ганев. Главния организатор на маратона Анатоли Илиев награди най-добрите представили се българи в маратон София - Маринела Нинева и Ивайло Вълев.

„Гордеем се с вас - чест и почитания за Маринела Нинева, Ивайло вълев и легендарния треньор Иван Михайлов”, заяви Тодор Георгиев /Теди Джорджо/ - председател на ОбС - Дряново.