Народният представител от „Демократична България“ Мартин Димитров бе специален гост в „Денят на Дарик“, за да коментира обявения от финансовия министър Гълъб Донев Бюджет за 2026 година. Мартин Димитров говори и по други вътрешнополитически теми, както и как се справя кабинетът „Радев“.

„В Бюджет 2026 виждаме огромни проблеми и рискове. Дефицит от 5,7% е почти два пъти по-голям от прага от 3%, който важи за целия Европейския съюз. След тази бариера опасностите стават наистина сериозни. На този фон това, което предлага „Прогресивна България“ от 5,7% дефицит, е огромен риск за България и продължение на досегашната политика на ГЕРБ и „Ново начало“. За съжаление, за нас това е първа фаза от евентуален румънски или гръцки сценарий, с който се изпуска контролът над публичните финанси“, каза Мартин Димитров.

„Хората на Радев много приказваха, а сега, като допускат 5,7% дефицит – това ще вдигне инфлацията. С взимането на кредити се вдигат цените и инфлацията, едновременно с това изпускат от контрол публичните финанси. Следващата заплаха, която вече надвисва над България, е вдигане на данъците. В Румъния, като правеха популистките разходи с огромни дефицити, никой не говореше за това нещо и в един момент дойде сметката. Ние от „Демократична България“ искахме дефицитът да бъде 3%, за да бъде контролируема ситуацията, а вместо това тя сега е взривоопасна“, каза още той.

Още от интервюто Мартин Димитров пред Божидар Русев може да прочетете в прикачения материал!

Вижте цялото интервю на народния представител от „Демократична България“ Мартин Димитров в „Денят на Дарик“ в прикаченото видео!