От "Възраждане" поздравиха кабинета за свалянето на охраната на Бойко Борисов. "Време беше правителството да направи първата си правилна стъпка. Радваме се, че охраната на Борисов беше свалена. Това беше закъсняло действие от страна на управляващите през годините. Що се отнася до Пеевски – преди месеци той е поискал сваляне на охраната, попитал е защо още я има, така че можем да приемем, че той сам е оттеглил искането да бъде охраняван", каза депутатът Цончо Ганев в кулоарите на парламента.
Той също така посочи, че от "Възраждане" са внесли законопроект, според който нито един депутат не трябва да има право да ползва охрана от НСО по какъвто и да е повод. Ако има нужда от охрана за сигурността на някой народен представител, тя трябва да бъде поета от МВР, заяви още Ганев, пише NOVA.

Още по темата
- Северна Македония с първи думи след запалените коли на българското посолство в Скопие
- Пеевски извади Йордан Цонев, Хамид Хамид и Станислав Анастасов от ръководството на ДПС
- Пеевски обяви промени в структурата и състава на Централното оперативно бюро на ДПС
- Радев: Думите на Борисов за „Боташ” са като черната пантера - така и никой не я видя