„Родопа“ (Смолян) загуби от „Локомотив“ II (Пловдив) с 1:3, след пълен обрат на гостите. Срещата от 13-ия кръг на първенството на Трета лига - Югоизточна група ще бъде запомнена и с меле на терена, след което главният съдия на срещата Димо Димов от Ямбол показа два червени и един жълт картон.

Срещата започна с домакинско превъзходство, като още в 17-ата минута капитанът на „зелено-белите“ имаше шанс пред гола. В 19-ата минута Николай Тихомиров се размина с топката пред голлинията, когато тя бе изчистена от футболист на „Локомотив“. Последва ново положение на Стефанов, но в крайна сметка до гол не се стигна. В 24-ата минута Димо Димов отсъди дузпа за „Родопа“, след като топката удари ръката на Веселин Празов в наказателното поле на „Локомотив“. Зад топката застана Стефанов, който не сгреши и откри резултата за 1:0. Последва натиск от гостите, при който след грешка в защитата на „Родопа“ Божидар Костадинов вкара за 1:1 в 34-ата минута. Гостите получиха топката при това положение след неубедителното изчистване от страна на Марин Чаушев. Резултатът можеше да бъде променен в полза на „Локомотив“ II още в първата част на срещата, когато Васил Църцев остана сам срещу Тодор Малинов, но не успя да преодолее стража, който буквално му открадна топката от краката.

Червени картони и меле при загубата на „Родопа“ от „Локомотив“ II (Пловдив) с 1:3

През втората част момчетата, водени от Васил Гъргов, продължиха да търсят победата. В 78-ата минута, току-що влезлият на терена Аксел Велев вкара за 1:2. Последваха грозни сцени малко след това, когато между Елмир Мустански и Даниел Маджаров, съответно от "Родопа" и "Локомотив" II възникна конфликт, прераснал в бой. На терена нахлуха всички футболисти на двата отбора и техните щабове. В крайна сметка напрежението бе потушено и Мустански и Маджаров получиха червени картони в 83-ата минута и напуснаха терена. В случая жълт картон бе показан на Любослав Петров от „Родопа“. Така двата тима доиграха мача с по десет играчи, като Александър Александров вкара за 1:3 в 87-ата минута.