"Когато се електронизира системата, ще се подобри контролът. Това е стъпка във вярна посока, но не е единственото средство, ще предостави информация, но ако няма кой да я анализира, какво от това? Не решаваме базови проблеми, които години наред подминаваме". Това каза бившият здравен министър д-р Мими Виткова в „Кой говори“ по Дарик радио.
МЗ въвежда електронна хоспитализация в болниците от 1 август
Според нея трябва да има гратисен период, в който да се използват хартиени и дигитални направления, докато системата се тества и стане напълно готова.
Здравните екипи на „Сърце и Мозък“ към министър Сербезова: Потискате реформата
За нея остава под въпрос какво ще се случи с хората в отдалечените региони, където има повече технологични проблеми: „Отдавна не говорим за селско здравеопазване, общинските болници сме ги полуотписали от здравната система, а в националните забелязваме кадрови и много други проблеми.“
Гледайте целия разговор тук:
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Следете най-актуалното от деня на страницата ни във Фейсбук
За забавни видеа ни последвайте в TikTok
Следвайте ни и в Инстаграм
Още по темата
- Проф. Добромир Димитров:Технологиите не заменят лекаря, а разширяват човешките му възможности
- Счупен ли е нашият метаболизъм от хаоса и стреса? Как да останем здрави и активни и след 50-те – съветите на ендокринолога.
- От 425 лева до 45 000 лева за едно и също лекарство! Разкрития на д-р Илко Семерджиев!
- Голям скандал за дългове на държавни болници 426 млн. евро, но огромни заплати