Още двама души са арестувани в Министерството на младежта и спорта, като те са били изведени с белезници и качени в патрулните коли на полицията, съобщи NOVA.

По-рано служител на Министерството на младежта и спорта бе задържан с 62 000 лв. в белязани банкноти.
От шефа на федерациите по вдигане на тежести Ариф Маджит е поискан подкупът от 62 000 лева, с който е хванат експерт от Министерството на младежта и спорта, твърди "24 часа". От прокуратурата също не отрекоха на свой брифинг, че най-вероятно става дума за Федерацията по вдигане на тежести, тъй като съобщиха, че предстои Европейско първенство в дадения спорт през следващата година в България.
"Арена София" е домакин на Европейския шампионат по вдигане на тежести, който ще се проведе между 12 и 20 февруари 2024 година, като това ще бъде и олимпийска квалификация.

Срещу този подкуп от Спортното министерство щели да осигурят 1,2 млн. лева за организиране на Европейското първенство догодина на федерацията, съобщи зам. градският прокурор на София Христо Кръстев.
Прокуратурата ще даде нов брифинг в понеделник, а действията по разследването продължават.
Слушайте и гледайте новия подкаст на darik.bg „В тренда“ в YouTube, Instagram и TikTok
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Арест край нощен клуб в Созопол: Откриха стотици флакони райски газ и дрога (СНИМКИ)
- Задържаха българин за схема за подкуп от 100 000 евро в Румъния
- Пуснаха под домашен арест Стоян Колев
- Фенове на Стоян Колев направиха демонстрация в защита на тиктокъра, хванат да кара под въздействието на наркотици