ВУСК „Васил Левски” спечели първата позиция в комплексното класиране на Държавното военно лично – отборно първенство по лека атлетика в Сливен. Отборът на Велико Търново събра актив от 536 точки за крайната победа. Мъжете на клуба заслужиха по дисциплини в трите състезателни дни - 289 т., а жените 247т.

Второто място заеха представителите на ВСК „Стрямци -61” /Карлово/ с 476 т., а трети завърши ВВМУ „Никола Вапцаров” /Варна/ с 470 т.

В тазгодишното 15-то издание на проявата не бе излъчен най-добър отбор при мъжете и при жените, а отборът на ВУСК „Васил Левски” е победител за 12 - ти път.

Чуйте в аудиото ръководителя на отбора Тодор Василев..

В индивидуалната надпревара с по няколко отличия при жените се поздравиха Маринела Цекова /СпортМО/, Филотея Димитров / ВВМУ „Никола Вапцаров”/, Преслава Димитрова /Военна полиция/, а при мъжете Светослав Иванов от ВСК „Военна полиция”  и  Илия Куцаров /ВСК „СпортМО”/.

Призьорите във всяка една от дисциплините получиха медали. Купите на комплексните победители за първите три тима връчи полковник Илиян Киров, председател на Организационния комитет на проявата.

Близо 100 състезатели от 11 клуба участваха в тридневната надпревара  за определяне на държавните шампиони по лека атлетика сред военните. За 15-ти път в Сливен се определиха най-добрите по дисциплини и комплексни отбори.

На тържественото закриване полковник Киров поздрави домакините за отличните условия за провеждането на първенството. Той благодари на всички, участвали активно в организацията и провеждането на първенството..