С тържествена церемония бе връчено знамето на XXVI ученически гвардейски отряд към СУ „Христо Ботев“ – първият по рода си в областта. То бе осветено от Врачанския митрополит Григорий.
Кметът Калин Каменов поздрави директора на училището Красимир Богданов за инициативата и подчерта, че младите гвардейци ще бъдат активна част от обществения живот на Враца и пример за своите връстници. От своя страна директорът благодари на всички, допринесли за реализирането на идеята, и заяви, че отрядът ще възпитава у учениците чувство за отговорност и принадлежност.
Поздрав към учениците отправи и полковник Петър Киндалов – командир на Националната гвардейска част.
Новосформираният отряд включва 25 ученици и има за цел да изгражда ценности като патриотизъм, дисциплина и уважение към националните традиции.
На събитието присъстваха още: областният управител Стефан Красимиров, д-р Денислава Ангелова – председател на Сдружение „Младежки гвардейски отряди“, заместник-кметовете Петя Долапчиева и Александър Владимиров, началникът на РУО Лорета Колева, общински съветници, заместник областният управител, ученици, родители и граждани.
Още по темата
- Спортен клуб „Спартак“ – Враца спечели отборната титла на Републиканското първенство по плуване за служители на МВР
- Два дни футбол във Враца
- Владислава Иванчева от библиотеката към Читалище "Развитие " Враца: Най-хубаво четат приказки на децата родителите и библиотекарите!
- Вечерна хоротека във Враца представи хорá от различни етнографски области на България