Бившият заместник-кмет на Пловдив Владимир Темелков поиска оставката на кмета Костадин Димитров, отправи остри обвинения към ръководството на Община Пловдив и обяви, че ще участва активно в следващите местни избори. Това става ясно от негова публикация в социалните мрежи, с която за първи път след напускането си влиза в открит политически сблъсък с настоящата градска управа.
Повод за реакцията му е позицията на Община Пловдив относно забавянето на ремонта на Дома за стари хора „Св. Василий Велики“. Според Темелков в официалното съобщение името му е използвано като оправдание за забавянето на проекта. В публикацията си той проследява хронологията на процедурите и твърди, че до оттеглянето му всички административни действия са се движели в срок.
Бившият заместник-кмет обвинява настоящото ръководство на общината в липса на управленски капацитет и заявява, че редица важни за Пловдив проекти са блокирани или вървят към провал. Сред тях той посочва доставката на новите електробуси, парк „Кан Крум“, продължението на бул. „Санкт Петербург“, новата сграда на ОУ „Алеко Константинов“, както и две детски ясли.
Темелков отправя и покана към кмета Костадин Димитров за публичен дебат по всички теми, свързани с управлението на Пловдив. Освен това заявява, че занапред всяка седмица ще публикува нови разкрития за работата на общинската администрация, които, по думите му, може да подкрепи с доказателства.
„Като редови гражданин желая мигновено да си подадеш оставката като кмет“, пише още Темелков, който в началото на публикацията си съобщава, че след напускането на общината работи по проекти в бизнеса и политиката и възнамерява да се включи активно в следващите местни избори.
Владимир Темелков напусна поста на заместник-кмет преди месец, след което по покана на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов пое ангажименти на национално ниво, свързани с Младежката академия на партията и координационната ѝ дейност.