„Гласувах за силна България в силна Европа. Това е, което искам да оставим на нашите деца." Това каза кметът на София Васил Терзиев пред журналисти, след като упражни правото си на вот, цитиран от пресцентъра на общината.
Терзиев заяви, че е гласувал с машина и подчерта, че внушенията за лесно манипулиране на машинния вот са несериозни. „Това са глупости за деца. Технически затруднения може да има на места, но е факт, че машинният вот е значително по-труден за манипулиране", посочи той. По думите му, обяснения за конкретните технически проблеми следва да дадат компетентните институции.

Терзиев коментира и появата си с отвертка и флашка: „По съвет на Борисов и Пеевски излязох да гласувам... подготвен."
Той добави с по-сериозен тон: „Сега сериозно – излезте и вие! България става силна не с апатия, а с активно гласуване и гражданска енергия. И тогава ще бъде там, където ѝ е мястото – в силна Европа."
Още по темата
- Световното първенство за атлети със синдром на Даун в София вече вдъхновява цяла България
- Ясно ли е кой град ще бъде домакин на „Евровизия“ 2027?
- Радев свиква среща за предприемане на мерки за пътната безопасност
- Терзиев: Имаме недостиг на стотици медицински сестри и новите детски градини не могат да функционират!