Столичният общински съвет не успя да събере необходимите 31 гласа, за да преодолее връщането на доклада за преименуване на парк "Заимов" на "Оборище" от областния управител на София - град. Така на практика остава старото име на парка - "Заимов", предаде "24 часа".
"Името на парка беше сменено незаконосъобразно. Паркът носи името "Заимов" от 1961 г. Запазването на старото име е една добра новина", коментира председателят на групата на БСП в СОС Иван Таков.
Още утре докладът за преименуване на парка на "Оборище" ще бъде внесен отново, закани се общинският съветник от групата на ПП-ДБ в СОС Веселин Калановски.

Според него становището на областния управител за връщане на решението е немотивирано юридически.
"Владимир Заимов е един национален герой, избрал пътя на предателството към България. Опитът да го изкарат антифашист е нелеп. Съжалявам, че някои политически сили се противопоставят на заличаването на имената на предатели, които носят знакови обекти в София", коментира Калановски.
Още по темата
- Ивелин Михайлов за руския патриарх: Не трябва да намесваме вярата в политическите борби!
- Ивелин Михайлов: Прокуратурата и съдът се управляват от Прокопиев, Пеевски и Борисов!
- Ивелин Михайлов: Винаги на първо място съм слагал ползата за обществото!
- Ивелин Михайлов: 100% лъжа е новината, че закриваме „Исторически парк“!