Столичният общински съвет не успя да събере необходимите 31 гласа, за да преодолее връщането на доклада за преименуване на парк "Заимов" на "Оборище" от областния управител на София - град. Така на практика остава старото име на парка - "Заимов", предаде "24 часа".

"Името на парка беше сменено незаконосъобразно. Паркът носи името "Заимов" от 1961 г.  Запазването на старото име е една добра новина", коментира председателят на групата на БСП в СОС Иван Таков.

Още утре докладът за преименуване на парка на "Оборище" ще бъде внесен отново, закани се общинският съветник от групата на ПП-ДБ в СОС Веселин Калановски.

Според него становището на областния управител за връщане на решението е немотивирано юридически.

"Владимир Заимов е един национален герой, избрал пътя на предателството към България. Опитът да го изкарат антифашист е нелеп. Съжалявам, че някои политически сили се противопоставят на заличаването на имената на предатели, които носят знакови обекти в София", коментира Калановски.