Австралийската полиция съобщи, че е извършила „най-голямата досега“ акция по изземване на кокаин в страната, като в западната част на Сидни са били конфискувани 2,7 тона от наркотика. Австралийската федерална полиция посочи, че наркотиците, чиято пазарна стойност възлиза на 816 милиона австралийски долара (57,1 милиона долара), са били открити скрити в сложна система от бункери в имот в Лондондери.
Наркотиците са били иззети от подземни бункери, скрити зад фалшиви подове в три транспортни контейнера, намиращи се в задната част на имота, предаде Анадолската агенция. Според полицията това е „най-голямото“ изземване на кокаин в историята на Австралия, като количеството би било достатъчно за около 3 милиона сделки на улицата.

Конфискацията е била част от едномесечно съвместно разследване на федералната полиция и полицията на Куинсланд, след като местни полицаи, пристигнали на мястото на пожар в камион на рампата в Мидж Пойнт, забелязали 40 килограма кокаин, плаващи във водата наблизо.
Според полицията пожарът е бил опит да се унищожат доказателства за вноса. Полицията е повдигнала обвинения срещу няколко лица във връзка с предполагаемата схема за внос на наркотици, а делата им все още се разглеждат в съда, предаде БГНЕС.