Мъж на 64 години е загинал в машина за смилане на биомаса в ТЕЦ "Бобов дол". Това потвърдиха пред БТА от Инспекцията по труда в Кюстендил.
Сигнал за инцидента е постъпил днес на спешния телефон 112, в 10:40 часа. Мъжът е работил като машинен оператор към външна пернишка фирма и е имал трудов договор от май миналата година.
Инцидентът е станал около 10:00 ч., след като работникът е поискал от негов колега да бъде повдигнат, за да инспектира мелещата машина за биомаса (сено), а след което влязъл и вътре в нея, докато е била изключена. Дистанционното за задействането ѝ е било у него, казаха от Инспекцията по труда в Кюстендил.
Свидетели на инцидента са станали четирима души, каза директорът на Инспекцията по труда в Кюстендил Христо Демиревски. От тях са били снети обяснения, иззета е и документация, казаха още от инспекцията, откъдето допълниха, че работата по случая продължава.
Още по темата
- Убийството на „Лъвов мост“: Прокуратурата обвини мъж в умишлено избутване на друг през парапета
- Двамата младежи, ударени от волтова дъга на вагон в Стара Загора, опитали да си направят селфи
- „За 10 евро го биха и изхвърлиха“: Свидетели на убийството на Лъвов мост (ВИДЕО)
- Тежка катастрофа на АМ „Струма“: ТИР разполови товарен автомобил (СНИМКИ)