За трети бойкот на 27 февруари, който този път да засегне и банките, призоваха организаторите на инициативата. Те апелираха този четвъртък, освен да не се пазарува в хипермаркетите, хората да не плащат нищо и по банков път. 

“Резултатите от двата бойкота не се измерват само с числа, само с милионите намален оборот на търговските вериги. През миналата седмица се проведоха три големи форума, дадоха се няколко пресконференции, изявления на политици, министри, представители на българските производители на храни, потребителски организации. Изводът от тези пространни изявления е един - вече няма спор, че има проблем с цените на храните в България”, каза бившият омбудсман на България Мая Манолова, цитирана от БТА.

Освен това Петър Петров от “Нов съюз на пенсионерите” допълни, че бойкотът продължава, защото и оглушките продължавали.

“Не ни чуват тези, от които зависи всичко това, за което ние се борим. Ние искаме резултат. А той се изразява в следното - да има надценката 20-30%, с което ще помогнем на нашите пенсионери”, коментира Петров.


Трети бойкот срещу супермаркетите, но и срещу банкитеПетьо Дафинкичев от Обединени пенсионерски съюзи отбеляза, че според техните наблюдения вторият бойкот не е бил толкова успешен, колкото и първият. А Стефан Груев от "Съюз на пенсионерите 2004" призова:

“Ефектът от нашата съпротива стига до много повече хора, а не само пенсионерите. В името на това ние се обръщаме към министъра на труда и социалната политика с известно предизвикателство. Щом си социален министър, щом си представител на партия, която твърди, че е най-социална, направи нещо, което се отнася почти до целия народ. Това, което може да се направи е отдавна подготвен "закон за възрастните хора”, каза той.