На 15 септември 2025 г. започнаха дейностите по рекултивация на клетки 1.1 и 1.2 на Регионалното депо за неопасни отпадъци на общините Враца и Мездра.
Дейностите се реализират по Програма „Околна среда“ 2021-2027.
„Основната задача е техническата и биологична рекултивация на тези клетки, които вече не са в експлоатация, за да осигурим по-чиста и безопасна среда за нашите общини“, обясни заместник-кметът Цветан Стойчков.
След проведена обществена поръчка, Община Враца подписа договор с изпълнителя ДЗЗД „РЕКУЛТИВАЦИЯ ВРАЦА 2025“ за 2,2 млн. лв. с ДДС, като срокът за работа е 320 дни.
Още по темата
- Враца дава начало на националната програма „Христо Ботев – идеи, дело и наследство: 150 години по-късно“
- Представят във Враца стихосбирката „Звуци на магийни капчуци“ от Румяна Маринова
- 50 акта за нарушения при засилен контрол от Инспектората във Враца
- Северозападно държавно предприятие ДП – Враца организира работно съвещание по стопанисване на горите