Спортен клуб УШУ Монтана спечели общо 18 медала от 19-ия Международен открит турнир по Кунгфу – Ушу в град Нови Бечей – Сърбия. Той се проведе на 21 септември.

В състезанието по китайски бойни изкуства участваха състезатели от 9 държави: Босна и Херцеговина, България, Египет, Италия, Ливан, Република Сръбска, Сърбия,  Украйна и Унгария.

Три златни медала в трите форми на Винг Чун, в който се състезава, завоюва треньорът на клуба Асен Асенов. Калин Борисов (16 г.) успя да се класира на първо място в дисциплините Сю Ним Тао и Чам Кю, а  в Бю Джи остана на трета позиция. Кристиян Димов (24 г.) е с три сребърни медала.

Сред по-младите състезатели от клуба се откроиха Даниел Цветков (13 г.) и Руби Никълсън (14 г.), които спечелиха в своите категории златен медал в Сюним Тао и сребро в Чам Кю. Зорница Иванова (12 г.) се класира първа в Чам Кю и втора в Сю Ним Тао. Мартин Първанов  (15 г.) е със сребърен и бронзов медал. Най-малкият участник от отбора на Младежкия дом – Веселин Торньов (9 г.) има един сребърен медал.

Откритият турнир в Нови Бечей беше организиран от Сръбския съюз по кунгфу – ушу, чийто председател Душан Радойкович беше главен съдия по Винг Чун форми.

Възпитаниците на треньора Асен Асенов от Спортен клуб УШУ Монтана са двукратни републикански шампиони по Винг Чун за 2023 и 2024 г. Те за пръв път обаче се състезават в чужбина. Участието им в турнира в Нови Бечей се осъществи с подкрепата на Община Монтана.