ФК Спартак Варна победи Добруджа с 2:1 в 28-ия кръг на Втора лига. "Соколите", водени от Росен Кирилов събраха 57 точки и остават на върха в класирането след 18-а победа за сезона. Ахмедов откри в 22-а мин с глава след центриране на Ивей Ромееш отдясно при първия точен удар към една от двете врати. Нападателят удвои в 29-а мин почти от голлинията след като Ивей Ромееш от малък ъгъл насочи топката към опразнената врата. Това бе 16-о попадение на Ахмедов, с което той остава лидер при голмайсторите. Гостите отвърнаха с далечни удари в аут на Пиргов и Лолала. В 45-а мин Руменов стреля отдалеч в ръцете на вратаря, а в самия край на полувремето диагонален шут на Митев бе избит от вратаря в корнер. В 60-а мин гостите нанесоха първи удар в очертанията на вратата, когато шут на Климентов бе избит от Виденов. В 66-а мин удар на Ахмедов срещна напречната греда отново след асистенция на Ромееш, а минута след това Виденов парира удар на Пиргов с глава. В 72-а мин Преслав Йорданов прати топката в аут близко до гредата, а в 80-а мин Мариянов стреля мощно отдалеч в аут. В продължението усилията на гостите стигнаха за попадение на Климентов. В следващия кръг Спартак гостува на Струмска слава.

ФК Спартак Варна – ФК Добруджа Добрич 2:1