ФК Спартак Варна завърши 1:1 с Ротор Волгоград в първата си контрола на турска земя. Мачът бе дебютен за Росен Кирилов начело на тима, съобщава официалният сайт на клуба. На терена на Екодизайн футбол център край Анталия се получи равностойна проверка в добро темпо и не много голови възможности. Руменов на 2 пъти стреля близо до вратата през първата част – в 20-а мин от разстояние и в 39-а с глава след пас на Начев. Руският тим стигна до попадение в 31-а минута, когато далечен шут на Дмитри Прищепов рикушира в друг играч и влезе в противоположния ъгъл. Това бе единственият точен удар през първото полувреме.
И в двата състава бяха направени доста промени за втората част. Третият в класирането на руската Втора лига Ротор започна малко по-активно. В 53-а мин вратарят Георгиев парира удар отблизо, а в 55-а Мухин стреля в гредата. В 57-а мин "соколите" изравниха. Секунди след като влезе на терена, новото попълнение Велислав Минков се разписа, изведен отляво по диагонала след многоходова скоростна атака. В 77-а минута удар на Сабри бе блокиран, а малко след това опасен шут на Ивей Ромееш бе париран.

За 27.01 е предвидена контролна среща с Навбахор от Узбекистан.