Спартак (Варна) спечели седма победа в 12-ия кръг на Втора лига. „Соколите“ се наложиха с 2:0 над Струмска слава (Радомир) на своя стадион. Попаденията отбелязаха Ахмед Ахмедов в 59-а мин и Йохан Нзи в 64-а. Домакините имаха пълно предимство като нанесоха 16 удара, от които 11 в рамката на вратата на съперника, съобщава официалният сайт на клуба. .
„Соколите“ имаха пълно териториално предимство през първата част. Няколко пъти на голова позиция излезе Ахмедов. В 22-а мин той стреля с глава в аут след центриране на Сабри. В 30-а мин Руменов шутира по диагонала близо до вратата. В 33-а мин Ахмедов бе изведен зад защитата, но ударът му бе париран от вратаря. Малко след това отново той стреля в стража на гостите. В 40-а мин Руменов от 10-ина метра нанесе опасен удар от воле, но топката премина близо до гредата, а в самия край на полувремето отново Ахмедов не успя да завърши атака на спартаковци.

Спартаковци започнаха силно и втората част, още в първите минути Сабри и Ахмедов бяха близо до гола. Гостите имаха едно положение в срещата. В 56-а мин Кирилов проби и ударът му срещна гредата. В 59-а мин Начев отдясно центрира и Ахмедов с глава засече топката в мрежата. Натискът на „соколите“ продължи и в 64-а мин Нзи бе изведен от Ахмедов и покачи резултата на 2:0. До края спартаковци не спряха да притискат противника, удар на Руменов бе избит от голлинията, а удар на Ахмедов не блокиран от вратаря.
С този успех „Спартак“ събра 22 точки и се намира на четвърта позиция в класирането. Следващия понеделник тимът, воден от Васил Петров гостува на Монтана.

ФК Спартак: 89 Никола Виденов, 81 Атанас Зехиров, 3 Преслав Петров, 6 Александър Цветков, 2 Велислав Боев (60 Ромееш), 5 Йоан Бауренски (82 Мариянов), 45 Даниел Начев (82 Хюсеин), 10 Румен Руменов (70 Ангелов), 9 Мехмед Сабри (60 Нзи), 29 Ахмед Ахмедов, 11 Виктор Митев (к)
Ст. треньор Васил Петров
ФК Струмска слава: 12 Драгомир Петков, 14 Димитър Стоянов (13 Мицаков), 33 Стелиън Георгиев, 5 Мартин Костов, 17 Стивън Кирилов, 13 Слави Косов, 8 Георги Янев (54 Китов), 4 Лазар Стойчев (54 Младенов), 2 Борислав Николов (к), 88 Васил Божинов, 10 Антонио Ласков