Спартак Варна спечели с 4:1 контролната среща с Добруджа, играна днес на стадион “Спартак”. Лерой Микелс записа хеттрик (‘5, 74′, 83′), Румен Руменов вкара от дузпа (10′), а за гостите се разписа Стефан Митев (19’), съобщава официалният сайт на клуба.

През второто полувреме Здравко Серафимов от гостите получи червен картон заради фаул срещу Родни Антуи в наказателното поле. Заради това в 57′ минута бе отсъдена дузпа, която изпълни Евандро, но право в ръцете на вратаря на Добруджа Християн Христов.

Следващият официален мач за “соколите” е на 4 април срещу Лудогорец (Разград) в 1/4-финал от турнира за Купата на България. На 9 април Спартак приема Берое у дома, в среща от 25-ия кръг на efbet лига.

Спартак: 21. Иван Дичевски, 14. Ивей Ромееш, 20. Нейтън Олдър (6. Луан Да Силва), 22. Роберто Хименез (3. Бен Карамоко), 25. Пламен Димов (30. Божидар Васев), 66. Александър Цветков (11. Виктор Митев), 8. Ивайло Климентов, 10. Румен Руменов, 12. Евандро, 7. Лерой Микелс, 27. Денис Баланюк (47. Родни Антуи)

Добруджа: 25. Христо Ковачев (1. Християн Христов), 14. Иван Жечков (18. Петко Жанков), 72. Даниел Стоянов (77. Янчо Андреев), 3. Здравко Серафимов (28.Денис Динев), 88. Абдул Рахман (68. Ибрям Ибрям), 8. Мартин Милушев, 6. Павел Георгиев (67. Ахмед Адемов), 11. Стефан Митев, 66. Бул, 99. Шериф Осман (10. Ивайло Лазаров), 33. Лъчо Йорданов