Спартак Вн записа втора победа в контролите, след като се наложи над Добруджа с 4:1. Мачът се игра на стадион „Спартак“ във Варна.

Варненци откриха резултата с гол на централния нападател Жоао Марио в 33-ата минута. В 54-ата минута Денислав Ангелов изравни. В 68-ата минута Божидар Васев от дузпа направи 2:1 за домакините.  В 77-ата Денис Баланюк покачи на 3:1. Крайното 4:1 оформи Андриан Димитров 3 минути преди края на редовните 90.

„Соколите“ започнаха в система 4-1-4-1, а след направените смени завършиха с 3-5-2.

В контролата не играха Родни Антуи и Пламен Димов, които са с леки травми. Наставникът на „соколите“ използва общо 17 играчи в проверката.

4` Жоао Марио бе изведен непокрит вдясно в наказателното поле зад защитата на Добруджа, но шутира встрани от вратата.

7` След центриране от корнер Бен Карамоко стреля с глава, но не намери целта

10` Микелс напредна отляво, шутира, но след рикошет топката мина встрани от вратата.

17` Денислав Ангелов напредна отдясно, но стреля встрани.

23` Янчо Андреев посрещна една отбита топка от въздуха, но стреля встрани от левия стълб.

31` При опит да изчисти топката в собственото си наказателно поле бранител на гостите нацели напречната греда на вратата на Христов.

33` гол за Спартак. Ивей проби вдясно и пусна успоредна топка на голлинията, където Жоао Марио засече за 1:0.

36` стреля леко по посока вратата на Спартак. Фигейредо улови без проблеми.

Тази проверка бе втора от подготовката на варненци. В първата победиха Локомотив ГО с 2:1. За Добруджа също бе втора контрола. В първата победиха с 3:0 Дунав.

40` Принудителна смяна в Спартак. Виктор Митев бе заменен от Андриан Димитров. Ивей мина като десен краен бранител, а Белоусов мина вляво.

42` Опасна контраатака за варненци. Жоао Марио пусне извеждащ пас към Микелс, който след съприкосновение  с бранител падна в наказателното поле, но Драганов реши, че няма основание за дузпа

---

За второто полувреме в игра за варненци влязоха Иван Дичевски, Никола Борисов, Нейтън Олдър, Ивайло Климентов, Баланюк. Напуснаха Фигейредо, Карамоко, Руменов, Жоао Марио и Лерой Микелс.  Херо смени системата на 3-5-2, като тримата бранители в центъра бяха Борисов Олдър и Цветков. Халф бековете са Ивий и Белоусов. В средата Хименес, Климентов и Васев, а на върха на атаката Андриан Димитров и Баланюк.

53` Хубав рейд на Баланюк завърши с прекалено силен извеждащ пас към Васев вдясно в наказателното поле

54` 1:1 ,Денислав Ангелов бе изведен сам срещу Дичевски и изравни резултата.

58 ` Андриан Димитров прехвърли вратаря на гостите, но не намери целта.

65` гол на Баланюк не бе зачетен заради засада.

67`  дузпа за Спартак.  Ахмед Адемов фаулира в наказателното поле Александър Белоусов.

68`  гол за Спартак. Точен от дузпа бе Божидар Васев.

74` футболист на гостите не успя да се възползва от грешка на Олдър при изнасянето на топката.

77` Гол за Спартак. Бившият футболист на Добруджа Андриан Димитров напредна опасно отдясно и намери непокрит Баланюк, който направи 3:1

79` Шериф Осман стреля с глава в напречната греда след центрирана топка отдясно.

86` Дичевски отрази опасен удар на гостите.

87` Гол за Спартак. Васев се възползва от грешка в наказателното поле на гостите и намери непокриат Андриан Димитров, който направи 4:1

„Соколите“ пътуват в 1:00 след полунощ в посока Турция, където ще останат на двуседмичен лагер до 3 февруари. Там ще се изиграят четири контролни срещи, уточнени и са и съперниците. На 21.01 „соколите” ще играят с ФК Черноморец Одеса, на 25.01. – с ФК Малишево Косово, на 29.01. – със Спартак Минаж (Украйна) и на 02.02.  – с ФК Македония Гьорче Петров.

Спартак Вн, стартови 11:  (4-1-4-1): Кристиано Фигейредо, Александър Белоусов, Бен Карамоко, Александър Цветков, Виктор Митев (Андриан Димитров), Робер Хименес, Божидар Васев, Румен Руменов, Ромейш Ивей, Лерой Микелс, Жоао Марио

(Дичевски, Олдър, Борисов, Климентов, Баланюк)

Добруджа (4-1-4-1): Християн Христов, Петко Цанков, Денис Динев, Даниел Стоянов, Ахмед Адемов, Ивайло Лазаров, Шериф Осман, Янчо Андреев, Мартин Милушев, Божидар Чуканов, Денислав Ангелов (Христо Ковачев, Павел Георгиев, Стефан Статев, Метин Халил, Иван Тренчев, Стефан Митев, Ивайло Минчев, Иван Жечков, Милен Савов, Валери Божинов, Здравко Серафимов)