Двубоят от 37-ия кръг на Втора лига между ФК Спартак Варна и Спортист Своге завърши наравно – 1:1. И двете попадения паднаха през втората част. Точен за “соколите” бе Генади Луго в 48-та минута, а Иво Харизанов изравни в продължението на мача, след добавка при отсъдена дузпа в полза на гостите, след която топката  бе избита от Иван Дичевски.

Неприятна контузия беляза последното домакинство на “соколите”. Стражът Станислав Нисторов, получи травма в коляното и бе сменен принудително през втората част от Иван Дичевски.

В следващия кръг Спартак гостува на Монтана, а във временното класиране заема втора позиция с 60т., само на точка от водача Септември (Сф), който е и с мач повече от варненския тим.

Стартови състави:

Спартак (Варна) 1. Станислав Нисторов, 6. Генади Луго, 4. Петър Патев, 19. Никола Борисов, 2. Велислав Боев, 10. Янчо Андреев, 20. Николай Иванов, 17. Цветан Илиев, 11. Виктор Митев, 45. Даниел Начев, 27. Иван Колев, 7. Георги Бабалиев

Резерви: 21. Иван Дичевски, 71. Георги Чукалов, 14. Веселин Любомиров, 8. Георги Георгиев, 27. Иван Колев, 22. Лаур Кицану, 15. Мартин Янакиев

Спортист (Своге) 33. Ивайло Василев, 19. Богомил Богомилов, 4. Иво Харизанов, 5. Сами Пилер, 88. Владимир Сиромахов, 21. Ивайло Михайлов, 7. Мартин Сандов, 6. Стефан Стефанов, 15. Георги Николов, 16. Ариф Ферадов, 22. Аюб Тазути

Резерви: 1. Стефано Кунчев, 14. Стивън Славков, 13. Кирил Янакиев, 17. Галин Ташев, 18. Димитър Атанасов, 80. Красимир Панчев, 8. Илия Русинов

Главен съдия Венцислав Митрев и асистенти – Марин Бонев и Виктор Кукуянов (София).
Четвърти съдия Михаел Павлов (Велико Търново), БФС делегат Валентин Вълчев (Търговище), съдийски наблюдател Камен Алексиев (Велико Търново).