Мачът между Монтана и  Спартак Варна завърши при резултат 1:1. И двете попадения паднаха през първото полувреме. За домакините Леандро Мартис (27) отбеляза в 27-та минута, а Цветан Илиев върна гол във вратата на Монтана в 42-та минута, съобщава официалният сайт на варненския клуб.

След този последен, 38-ми кръг, „соколите” са трети в класирането с актив от 70т., толкова имат и отборите на Септември и Хебър, които са съответно на първа и втора позиция, също с равен брой точки, но с по-добри показатели от тези на варненци. Въпреки това „соколите” могат да се поздравят с успешния сезон във Втора лига. След 13 години борба, Спартак Варна отново ще играе сред най-добрите, а именно Efbet лига.

Стартови състави:
ФК Монтана: 1. Петър Петров, 21. Александър Башлиев, 3. Иван Михов 14. Димитър Буров, 33. Стефан Цонков, 13. Йордан Йорданов, 7. Лиандро Мартис, 22. Стефан Каменов, 19. Владислав Цеков, 10. Владимир Айтов, 17. Бушентуф Фудил

ФК Спартак: 21. Иван Дичевски, 6. Генади Луго, 4. Петър Патев, 19. Никола Борисов, 2. Велислав Боев, 10. Янчо Андреев, 20. Николай Иванов, 17. Цветан Илиев, 14. Веселин Любомиров, 27. Иван Колев, 7. Георги Бабалиев.