Областната дирекция на МВР в Сливен ще се включи като партньор при отбелязването на  Националния ден на безопасността на движението по пътищата. Събитието се провежда на 29 юни и за поредна година е по инициативата на Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата“.
В деня са предвидени редица прояви и инициативи, с които да се засили вниманието на обществото към проблемите на пътната безопасност.


„На пътя животът е с предимство“ е мотото, под което ще се проведат събитията.

Темите, около които се  обединяват участниците в инициативите, са свързани с използването на мобилни телефони при шофиране, скоростта, поставяне на обезопасителен колан и безопасността на пешеходците.

В понеделник сектор „Пътна полиция” към ОДМВР-Сливен ще се включи като партньор в инициативата съвместно с РЗИ, БЧК , Районната служба „ПБЗН”-Сливен,   Областна администрация и други. Предвидена е информационна кампания с послания за повече толерантност и безопасност на пътя, насочена към водачите на моторни превозни средства и пешеходците. Фокус ще бъдат един от най-натоварените пътни участъци в град Сливен. Началото на мероприятията е в 10,00 часа в района на Кооперативния пазар в град Сливен.

Денят на безопасността на движението по пътищата се отбелязва в цялата страна. През 2019 г. с решение на МС датата 29 юни е определена за единната дата за страната ни. Целта е с началото на лятната ваканция за децата и преди множеството пътувания през юли и август да се акцентира вниманието на обществото към безопасността на движението по пътищата.