След взрива, избухнал вчера близо до детска градина в Горна Оряховица, са установени замърсявания на подземните води в района на квартал „Калтинец“, съобщават от Областната дирекция на МВР във Велико Търново.
По данни на полицията замърсените водни течения създават риск за хора, животни и растителност и правят водата негодна за битови, земеделски и здравни нужди.
Разследването започна още вчера след сигнал за силен взрив, придружен от миризма на сяра, в жилищната зона, в близост до детска градина. След инцидента е била евакуирана група от 53 деца.

Днес, по предписание на Регионалната здравна инспекция, детската градина остана затворена и е обявен неучебен ден. Междувременно Районната прокуратура във Велико Търново е образувала досъдебно производство за нерегламентирано управление на отпадъци. Работата по случая продължава, пише NOVA.
Още по темата
- Какви безплатни здравни грижи се полагат на децата до 18 години?
- Паниката в Младост: Заради взрив на автомобилна газова бутилка
- Силна експлозия в Младост: Има ранен, избити са дограма и врати
- Стотици родители и деца посетиха Северен парк и „Семеен парк фест „Надежда“ по случай 1 юни – Деня на детето