Шофьорът на тира, който причини тежката катастрофа с три жертви на автомагистрала „Тракия”, е задържан. Предстои да му бъде повдигнато обвинение за неспазване на правилата за движение по пътищата. Това стана ясно от съвместен брифинг на прокурор Живко Илиев от Окръжната прокуратура в Ямбол и старши комисар Добрин Димитров, директор на ОДМВР-Ямбол.

„Самото пътнотранспортно произшествие е настъпило в 12:41 ч. в сряда. Товарният автомобил, движещ се в посока София, е загубил управление и се е ударил в насрещнодвижещия се лек автомобил, пътуващ към Бургас. Двете деца и шофьорът на колата са загинали на място”, обясни прокурор Илиев, който е наблюдаващ по досъдебното производство.

Водачът на тежкотоварния автомобил е невредим. Към момента той е задържан за 24 часа, като предстои мярката му за неотклонение да бъде удължена на 72 часа. Камионът е негова собственост и по време на инцидента е бил празен. По първоначални данни скоростта на тира е била в рамките на разрешената, като на пътя има следи от спирачен път. В момента тече разследване и предстои шофьорът да бъде разпитан.

Назначена е тройна автотехническа експертиза, чийто оглед е извършен съвместно с разследващите полицаи. И двата автомобила са иззети и са на разположение на вещите лица за по-нататъшни действия.

Припомняме, че в сряда в ранния следобед тир помете автомобил на магистрала „Тракия” край ямболското село Зимница. При инцидента загинаха две деца на по 9 години и възрастен мъж, които пътували в колата в посока Бургас. Инцидентът стана малко преди 13:00 ч., предаде NOVA.