Административен съд-Благоевград отхвърли жалбата на бившия кмет на Разлог  Красимир Герчев срещу решение на Общинската избирателна комисия, с което са прекратени предсрочно пълномощията му.

Съдът прие решението на ОИК-Разлог за валидно и законосъобразно и го потвърждава. В мотивите на съда е отбелязано, че обжалваното решение на ОИК не страда от пороци, поради което не може да бъде обявено за нищожно. Решението за предсрочно прекратяване пълномощията на Красимир Герчев като кмет на община Разлог е гласувано от ОИК на заседание, проведено при спазване на изискванията за кворум и не са констатирани допуснати съществени нарушения на административнопроизводствените правила. Не е налице нарушаване на процедурата по свикване на процесното проведено заседание от ОИК – Разлог. Неоснователно е и оплакването, че членовете на ОИК – Разлог, са действали в незаконен състав.

Съдът мотивира решението си и с факта, че дори и да бе налице допуснат пропуск за известие с персонална покана до някои от членовете и уведомяване за дневния ред, доколкото безспорно е налице кворум за провеждане на заседанието на ОИК, на което е гласувано оспореното решение, това нарушение в никакъв случай не би представлявало съществено нарушение на административнопроизводствените правила, доколкото мнозинството -  повече от 2/3 от членовете на ОИК са взели участие в заседанието и дискусиите на посочената дата. Неоснователно, според съда, е оплакването и за липса на мотиви, тъй като административният орган се е позовал в акта си, на влязлото в сила решение на КПКОНПИ.

Решението подлежи на обжалване пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.

Производството срещу Красимир Герчев тръгна през 2020 година. То бе образувано след сигнал, че той е получавал възнаграждение като ръководител по проект  „Осъществяване на инвестиции за подобряване на образователната инфраструктура за цялостно подобряване на учебния процес в Професионална гимназия по механизация на селското стопанство, град Разлог“, като за „Ръководител на проекта“ е определил сам себе си. Като ръководител на проект градоначалникът е получил 8000 лева възнаграждение.

По време на делото кметът представи документи, които показаха, че дарил парите на болницата и на църквата в Разлог. Въпреки това КПКОНПИ прие, че има конфликт на интереси.