"Всички са губещи от търговската война, защото се променят търговските отношения, потоците, т.н. Нещо, което сме свикнали да виждаме в дълъг период от време сега не е така и промяната е болезнена"
Това заяви в "Без Претенции" Иван Михайлов, главният изпълнителен директор на Американската търговска камера в България.
Като основна цел на президента Доналд Тръмп Михайлов вижда реиндустриализацията на САЩ, но според него, тя не може да се случи толкова бързо.
"Прекалено дългото изнасяне и неинвестиране в умения, изнасяне към Китай и други страни, няма как да се върнат бързо обратно", поясни експертът.
Михайлов коментира и ролята на Европа в търговските войни:
"Европа трябва да използва това време от 90 дни и да се върне към реиндустриализацията си – нещо споменато и в доклада „Драги“
Целия разговор чуйте в прикачения файл

Още по темата
- Тръмп твърди, че Иран няма да събира такси от корабите в Ормузкия проток
- Русия, Украйна, Тръмп, Близкия изток и Румен Радев
- Тръмп остро към Мелони: Похарчихме трилиони за НАТО, а тя не ни подкрепи срещу Иран
- Фон дер Лайен след оставката на Стармър: Благодарение на Вас сигурността на Европа и на Украйна беше укрепена