Народният представител от „Продължаваме Промяната“ Венко Сабрутев бе специален гост в „Денят на Дарик“, за да коментира актуалната вътрешнополитическа ситуация. Сабрутев говори за това кога може очакваме съставянето на бюджета, като коментира и темата със задържането в Белград бившият изпълнителен директор на Българската банка за развитие Стоян Мавродиев.
„Предишните управляващи даваха постна пица, настоящите дават капково напояване. От какво българският пенсионер сега ще трябва да спести? Политиката на геноцид към пенсионерите я виждахме по времето на Борисов и Пеевски. Цинизъм е да кажеш, че 2 милиона пенсионери няма да умрат, ако им вземеш по 2 евро. Това е цинизъм. Става въпрос за начин на мислене. Нашите баби и дядовци заслужават достойни старини“, коментира Венко Сабрутев.
„Българската система трябва да навакса. Няма как да оставим родителите ни с доходи под линията на бедност. Ще настояваме пред управляващите да направим необходимото, за да могат тези хора да покриват минималните си разходи и да преживяват“, заяви Сабрутев.
Още от интервюто на Венко Сабрутев пред Божидар Русев може да прочетете в прикачения материал!

Вижте цялото интервю на народния представител от „Продължаваме Промяната“ Венко Сабрутев в „Денят на Дарик“ в прикаченото видео!
Още по темата
- Експерт: Дали фалшивото маслото е опасно, могат да кажат специалистите по здравеопазване!
- Димитров, ДБ: Румен Радев се нареди веднага след Жан Виденов по размер на дефицита!
- Димитров, ДБ: „Прогресивна България“ продължава да обикаля с ненаписано домашно!
- Димитров, ДБ: 75 000 души в България получават пенсия и са на работа в държавния сектор!