По повод Антоновден в дневен център за деца и възрастни с увреждания „Зорница“ се извърши ритуално месене на хляб. В празника се включи Ангел Ангелов от Хлебна къща- Копривщица, който показа как се приготвя и разказа за символите на погачата.

Официален гост на събитието бе и зам.-кметът на Община Враца Александър Владимиров. Заедно с децата замесиха обредни пити с пожелание за здраве. Водосвет отслужи отец Димитър и освети новата солна стая и интерактивен под в центъра.
На празника присъстваха още: Христина Младенова - директор на ДЦДМУ “Зорница”, съветникът по здравеопазване и социални дейности Вероника Ценова, деца и учители от детски градини и училища в града.
Още по темата
- Под ръководството на Окръжна прокуратура – Враца се води разследване на пътнотранспортно произшествие, при което са загинали двама непълнолетни
- Забавления очакват най-малките на Националния фолклорен събор „Леденика“!
- Броени часове до магията на „Леденика“!
- Враца ще бъде домакин на събитие през септември, което ще събере бъдещите олимпийски шампиони на България