Човек е загинал, а още 12 души са ранени след катастрофа между автобус от столичния градски транспорт и две коли. Инцидентът е станал около 19,30 часа на ул. "Челопешко шосе", а сред хипотезите е и гонка, съобщи "24 часа".
Седем души от общо осем хоспитализирани са много тежко пострадали, съобщиха за от Центъра за спешна медицинска помощ. Загиналият е мъж на 27 години, казаха от Спешна помощ.
Трима души са в болница „Св. Анна", двама - във Военномедицинската академия, двама - в „Царица Йоанна – ИСУЛ", и един в „Пирогов".
От Спешна помощ - София са изпратили десет линейки на мястото на инцидента. Два спешни екипа остават на мястото на инцидента и продължават да преглеждат, като информацията е междинна.
По първоначални данни рейсът се движел по линия номер 119, когато в него се врязала кола. След това се ударил и друг лек автомобил. Загиналият е един от шофьорите на колите
На място са били изпратени линейки, пожарни, които да стежат ламарините, както и полиция. Запознати със случая казаха, че първи приоритет им е пострадалите да стигнат до болници, а след това ще се изяснява имало ли е действително гонка.
Още по темата
- Охранител в голямо училище в София се оказа педофил с 3 присъди
- Момче на 17 години и момиче на 16 загинаха, след като БМВ помете скутера им край Мездра
- „Убих деца!” Това казал на жена си шофьорът на тира, минути след зверската катастрофа на „Тракия”
- Шофьорът на тира от катастрофата с 3 жертви на „Тракия” наруши мълчанието си