Според президента Румен Радев, Министерството на отбраната е било пределно ясно, заявявайки, че не посочва виновник за инцидента с падналия учебно-боен самолет край авиобаза „Граф Игнатиево“. Във вторник служба към ведомството заяви, че двамата пилоти, които загубиха живота си при катастрофата, поели „необосновано висок риск“. Министерството обаче подчерта, че не определя отговорник за случилото се. Президентът добави, че е неетично да се вменява вина преди да приключат всички проверки.
"Няма как да коментирам хипотези без да са налични всички факти. Вчера от Министерстно на отбраната бяха пределно ясни, че са установени непосредствената и съпътсващите причини, но установяването на вина и вменяването на отговорност не е обект на тази проверка. Вменяването на отговорност, политическите вмешателства и опитите за искане на оставки докато работят тези комисии са най-малкото неетични е неморални. Аз не познавам командир, който да желае гибелта на своите подчинени в мирно време"

Още по темата
- Димитров, ДБ: Румен Радев се нареди веднага след Жан Виденов по размер на дефицита!
- Димитров, ДБ: „Прогресивна България“ продължава да обикаля с ненаписано домашно!
- Димитров, ДБ: 75 000 души в България получават пенсия и са на работа в държавния сектор!
- Димитров, ДБ: Следващата заплаха, която вече надвисва над България, е вдигане на данъците!