Жители на Хисаря и околните населени места се събраха тази сутрин на протест на разклона Хисаря – Михилци – Карлово заради затварянето на пътя между града и село Михилци и продължаващия ремонт на трасето.
Недоволните настояха за по-бързо изпълнение на строителните дейности и изразиха притеснения от дългите обходни маршрути, които според тях ще затруднят ежедневното придвижване и ще увеличат разходите на хората и бизнеса в района.
Протестът доведе и до частично решение на проблема. От община Хисаря съобщиха, че след разговори с директора на Областно пътно управление – Пловдив и настояване както от страна на местната власт, така и на гражданите, е постигнато съгласие пътят да остане отворен до 30 юни. След тази дата движението ще бъде ограничавано само между 9:00 и 17:00 часа.
Пред Дарик кметът на Хисаря Ива Вълчева заяви, че е настояла за осигуряването на повече техника и работници на обекта, за да бъде ускорен ремонтът и той да приключи възможно най-бързо.
„Това решение няма да премахне всички неудобства, но ще даде възможност на хората да пътуват до работа, да организират ежедневието си и ще намали последствията от ремонтните дейности“, коментира Вълчева.