Променят организацията на движението при 16-ти км на АМ „Струма“ в посока София от 8:00 ч., съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“. Трафикът ще бъде ограничен в дясната лента и ще се преминава по лявата и изпреварващата. Разрешената скорост за шофьорите ще е до 70 км/ч, а трафикът ще се регулира от пътни знаци.
Причината за ограничението е ремонт. Той се налага заради анализ, който установява пукнати и наклон към платното.
Припомняме, че на 28 април рухна част от подпорната стена в района на 16 км от АМ "Струма" в посока София.

Снимка: Агенция „Пътна инфраструктура“
Разчистването на участъка отне няколко дни и движението беше пуснато на 1 май.

Още по темата
- Промяна в оргаизациите на движението във видинския кв. "Калето"
- Пускат движението по ремонтираните участъци на автомагистрала „Тракия“
- Възстановяват движението по ремонтирани участъци на АМ „Тракия“ преди летния трафик
- Повторение на тежката катастрофа на „Тракия”: Камион навлезе в насрещното на „Струма”, има пострадал (ВИДЕО)