Програмата за обучение на лекари за медицинските хеликоптери вече е готова.
Това обяви на брифинг министърът на здравеопазването Асен Меджидиев.
По думите му първоначало ще са нужни 10 екипа, които ще включват лекар и медицинска сестра. Полетите ще се осъществяват само през деня.
Министърът посочи, че има определени пет бази, в които ще бъдат разположени хеликоптерите. Две от тях ще бъдат във Военновъздушното училище в Долна Митрополия и в района на летище "Враждебна".
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Транспортираха с медицински хеликоптери до София две от момчетата от катастрофата край Горна Оряховица
- Пътят на мечтите – как от едно укулеле се стига до Бъркли
- Курсантът Виктор Павлов: Армията е единственото място с равен старт за младите
- Откриха боеприпас при разчистване на кабинет по военно обучение