Двуседмичната кампания, провела се в началото на август, продължава безплатното извозване на строителни отпадъци от домакинствата в Русе.

Гражданите могат все още да се възползват от възможността и да изхвърлят отпадъците, генерирани от ремонти в домовете, на следните локации:

жк. „Дружба-1“, ул. „Студен кладенец“ №12 А, до бл.33;

жк. „Дружба 3“,  ул. „Никола Й. Вапцаров“ между бл. 11 и бл. 12;

жк. „Дружба 3“, срещу бл. 47 и бл. 53 – паркинг;

жк. „Чародейка-север“, ул. „Филип Станиславов“ до бл. 402;

жк. „Чародейка“, бул. „Христо Ботев“ – зелена площ срещу бл. 118;

жк. „Цветница“, Алея Ела №3, бл. Ангар;

жк. Възраждане, бул. „Родина“№41 – паркинг, в близост до задния вход на РУ „Ангел Кънчев“;

жк. „Възраждане“, зад закрития пазар до бл. „Н. Стрелковски“;

жк. „Здравец“, ул. „Рига“, срещу бл. „Боряна“ – паркинг;

жк. „Здравец-север“ 1, ул. „Бабуна планина, пред бл. Бабуна планина;

жк. „Мидия-Енос“, ул. „Пловдив“, зад. бл. „Йордан Маринов“;

жк. „Родина“3, кръстовището на бул. „Родина“ с ул. „Васил Друмев“

Кв. „Ялта“, ул. „Щип“ №17

Център, ул. „Богдан войвода“ 8, от страни на бл. Пламък, (до контейнерите за битови отпадъци)

Строителните отпадъци, които могат да бъдат изхвърлени в контейнерите, са следните: бетон, тухли, керемиди, плочки, керамични изделия, дървесина, стъкло, почва, камъни, изолационни материали, които не съдържат азбест или опасни вещества, строителни отпадъци на основата на гипс, които не съдържат опасни отпадъци, смесени отпадъци от строителство и събаряне, които не съдържат живак и опасни вещества.

 Призовават се гражданите да използват контейнерите по предназначение, като изхвърлят в тях само строителни отпадъци, а не отпадъци от бита, мебели, дрехи, алуминиева дограма, растителни отпадъци, клони и др. За това ще съблюдават при проверките си и общинските служители от СЗ „КООРС“. 

Кампанията за безплатно извозване на строителни отпадъци от домакинствата е част от изпълнението на проект № BGENVIRONMENT-3-002-0005-C02 „Мерки за подобряване управлението на отпадъците в общините Русе, Тутракан, Сливо поле и Ветово“ по Програма „Опазване на околната среда и климатичните промени, финансов механизъм на Европейското икономическо пространство 2014-2021 г.“, с програмен оператор Министерството на околната среда и водите. Подробна информация за останалите дейности по проекта може да откриете на официалния му сайт.