Президентът Румен Радев ще направи обръщение към българския народ в 17 ч., съобщи пресслужбата на президентството. Това ще бъде първото му изказване след многохилядния протест срещу властта и мафията в понеделник.

Късно вечерта той коментира, но във фейсбук страницата си, като посочи, че "това не е сблъсък на полиция и протестиращи, а провокация на мафията", визирайки последните часове от протеста.
В публикацията той изрази позиция, че единственият изход е оставка на правителството и предсрочни избори.
Още по темата
- Премиерът Радев: Имаше поръчка за 1 млрд. евро за мантинели. Това е нереална цена – спряхме я
- Радев: Не искам да намесваме църквата в политиката, но и политиката да не навлиза в религията
- Радев: Тези, които имат най-голяма вина за този дефицит, те крещят най-много
- „Маркет Линкс“: Доверието в Радев пада, но процентите на партията му растат