Президентът на САЩ Доналд Тръмп обвини Иран, че не спазва споразумението за спиране на огъня и отваряне на Ормузкия проток и ги предупреди да не събират такси за преминаване.
Петролът ще започне да тече отново пред протока със или без помощта на Иран, добави Тръмп без да даде подробности. Иранският върховен лидер Моджтаба Хаменей заяви снощи в изявление прочетено по държавните медии, че Иран ще премине към нова фаза на управлението на Ормузкия проток, припомня БНТ.
При засилени мерки за сигурност утре в пакистанската столица Исламабад започват преки преговори между представители на САЩ и Иран.
Целта и е постигане на по-дългосрочно споразумение за край на конфликта в Близкия Изток след договарянето тази седмица на двуседмично спиране на огъня.
Още по темата
- Димитров, ДБ: Румен Радев се нареди веднага след Жан Виденов по размер на дефицита!
- Димитров, ДБ: „Прогресивна България“ продължава да обикаля с ненаписано домашно!
- Димитров, ДБ: 75 000 души в България получават пенсия и са на работа в държавния сектор!
- Димитров, ДБ: Следващата заплаха, която вече надвисва над България, е вдигане на данъците!