Над 500 грама фентанил са иззети при специализирани действия на служители от пловдивския отдел "Криминална полиция". Това съобщиха от пресцентъра на МВР-Пловдив.
На 26 юни, край разклон за с. Трилистник на АМ "Тракия" бил спрян лек автомобил, пътуващ към Черноморието. При претърсване в колата е открит пакет със съмнително съдържание, а експертна справка установила, че веществото е фентанил с общо тегло 505,11 грама. В контекста на черния пазар това количество представлява изключително сериозен обем поради високата токсичност и силата на действие на този вид опиати.
По случая са задържани водачът и спътникът му. Образувано е досъдебно производствопо уведомена е Окръжна прокуратура- Пловдив.
Още по темата
- Обвиниха 17-годишния с тротинетка, ритнал баща с детска количка (ВИДЕО)
- Майонеза „Краси“ получи отличието „Любима марка“ за десети път
- Младеж на електрическа тротинетка нападна баща с тримесечно бебе край Гребната база в Пловдив
- Холивудската ни звезда Мария Бакалова аплодира българските тенисисти в Пловдив