Подобрява се състоянието на 16-годишното момче, пострадало при падане от жилищен блок в Благоевград, съобщи пред журналисти в Пловдив директорът на Областната дирекция (ОД) на МВР в града Илия Тупаров. При беседата с психолозите извършителят е казал, че няма никакви спомени.
Тупаров съобщи, че децата са закупили наркотика LCD преди около месец през приложението „Телеграм“. Жалкото е, че от 17:30 ч. е започнал купонът, имало е много шум, и никой не е подал сигнал, за да реагираме своевременно, коза Тупаров. Младежите са изчаквали майката на 16-годишното момче да я няма вкъщи, за да се съберат.
Директорът на благоевградската полиция коментира още, че децата са изключително интелигентни, участвали са заедно в театрална група
Безкомпромисни ще бъде в борбата с наркораспространението, коментира министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев. Той подчерта, че е необходимо да участват образователните структури и цялото общество и допълни, че се създава организация за различни инициативи за превенция. Министърът призова при данни гражданите и институциите да подават сигнали на тел. 112. Нека ни дадат този първоначален кредит на доверие и да се убедят, че ние сме дошли да работим, каза още Демерджиев, пише БТА.

Още по темата
- Отиде си шампионката по борба Жанет Немет след падане от 11-я етаж в София
- Челен удар между тир и автомобил на пътя Троян - Ловеч, шофьор е в тежко състояние
- Млад мъж е с опасност за живота след падане от зид в резервата „Велики Преслав“
- Общо над 17 години затвор за родителите на момчето, убило 9 деца в Сърбия