Пиян шофьор удари патрулка в Кубрат, информират от местната полиция. Инцидентът е станал в неделя привечер. Служебен автомобил на МВР с двама униформени се движил по път с предимство в Кубрат, когато на кръстовище бил ударен в задната част от лек автомобил.

Колата била с френска ригистрация и се включила в кръстовището без шофьорът да спре и да се огледа. При последвалата проверка е установена, че водачът е неправоспособен мъж на 53 години. Пробата му с дрегер отчела 1,18 промила в издишания въздух.
Извършени са тестове за наркотици и на полицая, управлявал патрулката, и на 53-годишния мъж, като и двата са отрицателни. По случая е започнато следствено дело.
Слушайте и гледайте новия подкаст на darik.bg „В тренда“ в YouTube, Instagram и TikTok
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Окръжен съд – Враца постанови мярка за неотклонение „задържане под стража“ за млад мъж, обвинен в причиняване на смърт на момче и момиче при катастрофа в гр. Мездра
- Повдигат обвинение на шофьорa, помел двамата тийнейджъри край Мездра
- Шофьор с книжка от март помете мантинела и излетя от пътя в Шуменско
- Шофьорът, помел тийнейджъри край Мездра, бил с книжка от януари