Състезателите на Спортния лекоатлетически клуб „Дунав“ – Русе Нелия Иванова и Боян Захариев завоюваха два златни медала в дисциплината „Овчарски скок“. Това се случи по време на националния шампионат по лека атлетика за момчета и момичета до 16–годишна възраст, който се проведе на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. Нелия Иванова, която е ученичка в ПГИУ „Елиас Канети“, защити титлите си от Националните шампионати в зала до 16 и до 18 години с резултат 2.80 м. Боян Захариев е ученик в СУ „Васил Левски“, също е шампион от закрития национален шампионат, а във Велико Търново скочи 3.20 м, което е лично постижение. Личен треньор на двамата е Димитър Петров. Като треньор на държавните шампиони, той връчи медалите при награждаването на почетната стълбичка.

Златен медал спечели и националната рекордьорка - състезателката на „Дунав“ Михаела Михайлова в дисциплината „Хвърляне на копие“ при девойките с резултат 40.95 м. Михаела, която е ученичка в Националното училище по изкуствата „Проф. Веселин Стоянов“, спечели и сребърен медал на гюле с резултат 10.58 м. Ира Господинова завоюва бронзов медал в дисциплината „Хвърляне на копие“ с резултат – 30.38 м. Тя е ученичка в Гимназията по туризъм „Иван П.Павлов“. Техен личен треньор е Борислав Иванов.

Новината съобщи председателят на СЛАК „Дунав“ и дългогодишен рекордьор в бяганията на средни и дълги разстояния Евгени Игнатов. Той допълни, че от вчера се провежда и Националния шампионат за мъже и жени, където до момента с една титла – златен медал е Ивелина Милкова от „Дунав“ с резултат 46.11 м. в дисциплината „Хвърляне на диск“. Неин треньор също е Борислав Иванов. Сребърен и бронзов медал в дисциплината „Овчарски скок“ завоюваха Лора Генова /с резултат 2.80  м./ и Магдалена Борисова /2.60 м/. Техен треньор е Димитър Петров. Росина Николова, която все още е ученичка в СУЕЕ „Свети Константин Кирил философ“, спечели бронзов медал на 400 метра с резултат 56.52 сек. Личен треньор на Росина е Евгени Игнатов.

„В щафетата 4х100 метра, отборът на „Дунав“ завърши на пето място. Това е много добро класиране, което дължим на Пламена Стоянова, Габриела Драгнева, Дуйгу Кямил и Дефне Кямил, както и на тяхната треньорка Нивянка Кирилова“, заяви още Евгени Игнатов. Той благодари на всички треньори и техните състезатели, които са изключително отдадени на леката атлетика и всекидневно се трудят, за да има отлични резултати и успехи за Русе.