За България е чест и привилегия да бъде в Съвета за мир на президента на САЩ Доналд Тръмп. Това заяви народният представител и лидер на ДПС-Ново начало Делян Пеевски, цитиран от пресцентъра на партията.
Той поздрави премиера в оставка Росен Желязков и правителството, "че направиха решителна за бъдещето на страната ни крачка, с присъединяването ни към Хартата на Съвета за мир на президента на САЩ Доналд Тръмп в Давос днес".
Припомняме, че по-рано днес Желязков подписва в Давос българското участие в Съвета за мира. От МС уточниха, решението за това е взето на 21 януари от правителството, като предстои ратификация от българския парламент.

Още по темата
- ДПС: В отлично политическо здраве сме, оставаме незаобиколим фактор
- Ивелин Михайлов за руския патриарх: Не трябва да намесваме вярата в политическите борби!
- Ивелин Михайлов: Прокуратурата и съдът се управляват от Прокопиев, Пеевски и Борисов!
- Ивелин Михайлов: Винаги на първо място съм слагал ползата за обществото!