На 19 май (вторник), от 09:00 до 12:00 часа, в централната градска част (пред магазин „Лили“) ще бъде разположена специална шатра, където всички желаещи граждани ще могат безплатно да измерят своето кръвно налягане.
Инициативата се организира по повод Световния ден за борба с хипертонията. В кампанията ще се включат медицински специалисти от ДКЦ 1 – Враца, д-р Миленков – председател на Асоциацията на общопрактикуващите лекари в община Враца, както и медицински специалисти от социалните услуги в града.
Основната цел на инициативата е да повиши информираността относно артериалната хипертония и да насърчи профилактиката чрез редовен контрол и ранно откриване на заболяването.
Още по темата
- Каролина Василева от врачанското училище "Козма Тричков" с трета награда от конкурс за илюстрация
- Ина Кънчева: Музиката на Росини е един шприц, едно шампанско, една радост!
- Враца дава начало на националната програма „Христо Ботев – идеи, дело и наследство: 150 години по-късно“
- Представят във Враца стихосбирката „Звуци на магийни капчуци“ от Румяна Маринова