На 19 май (вторник), от 09:00 до 12:00 часа, в централната градска част (пред магазин „Лили“) ще бъде разположена специална шатра, където всички желаещи граждани ще могат безплатно да измерят своето кръвно налягане.
Инициативата се организира по повод Световния ден за борба с хипертонията. В кампанията ще се включат медицински специалисти от ДКЦ 1 – Враца, д-р Миленков – председател на Асоциацията на общопрактикуващите лекари в община Враца, както и медицински специалисти от социалните услуги в града.
Основната цел на инициативата е да повиши информираността относно артериалната хипертония и да насърчи профилактиката чрез редовен контрол и ранно откриване на заболяването.
Още по темата
- Симфониета Враца с премиера за България на операта "Пътуване към Реймс"" от Дж.Росини
- Двама се сбиха в жк "Дъбника" - единият е в ареста, а другият - в болница
- Бързо полицейско производство за шофьор с 2,29 промила алкохол
- Шофьор заспа на волана, след като се удари в телена ограда на частен имот във врачанско село