Международната организация по труда (МОТ) каза, че към края на миналата година около 50 милиона души по света са живели в "съвременно робство", предаде Асошиейтед прес.

Афганистанки се събраха на протест срещу талибанската забрана за образование

Агенцията на ООН по труда заедно с Международната организация по миграцията (МОМ) и правозащитната организация "Уок фри" заявиха в представен днес доклад, че 28 милиона души са живели в условията на принудителен труд или принудителен брак към края на 2021 г. Техният брой е бил с 25 процента повече в сравнение с данните в предишния доклад преди пет години.

Афганистанка: Всеки ден живеем в страх! Продаваме децата си, за да има какво да ядем

МОТ и нейните партньори изтъкнаха тревожни тенденции като "търговската сексуална експлоатация", засягаща почти една четвърт от хората, подложени на принудителен труд, като най-потърпевши са бедните, жените и децата.

Според доклада са се увеличили детските и принудителните бракове в страни като Афганистан, Бангладеш, Конго, Египет, Индия, Уганда и Йемен. В документа обаче се изтъква, че по-богатите държави "не са имунизирани" срещу този проблем, като почти една четвърт от принудителните бракове са в страни с високи или над средните доходи.

Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в SoundcloudSpotifyApple Podcasts и Google Podcasts

Следете най-актуалното от деня на страницата ни във Фейсбук

За забавни видеа ни последвайте в TikTok

Следвайте ни и в Инстаграм