Заместник-кметът на община Видин по хуманитарни дейности и социална политика Борислава Борисова връчи трудовите договори на 37 човека по програмата за младежка заетост.
Това става възможно благодарение на съвместен проект „Младежки практики“ между общината и Дирекцията „Бюро по труда“, финансиран от Европейския съюз.
Младежите, които днес започнаха трудовия си стаж, бяха приветствани от Борислава Борисова.
„Подписването на настоящите догори е част от активната политика за подсигуряване на трудова заетост с цел повишаване стандарта на живот, което е част от управленската програма на общината. До момента при нас работят над 80 младежи, което им дава възможност да придобият опит и умения в администрация“, заяви тя.
Трудовите договори на младите хора, сред които има и 12 ученици, са с продължителност 6 месеца. Хората, които нямат навършено пълнолетие, започват работа с разрешение на Дирекция „Инспекция по труда“.
Още по темата
- Ремонтът на близо 57 км от първокласния път I-1 Видин - Враца е на финален етап. Започва полагането на маркировката
- Промяна в оргаизациите на движението във видинския кв. "Калето"
- Община Видин продължава политиката си за привличане на млади медици
- 40-годишен мъж от Видин е предаден на съд за причиняване на телесна повреда на майка си