Елитът на европейския мотокрос в класовете ЕМХ65 и ЕМХ85 премери сили на Мотополигон "Горна Росица" край Севлиево. Трасето бе домакин на полуфиналите в Европейския шампионат по мотокрос в двата класа, а паралелно с това се проведе и Международната купа в клас Open.
Общо над 120 състезатели от 17 страни застанаха на старта в Севлиево, а организаторите от Българска федерация мотоциклетизъм и кметът д-р Иван Иванов увериха, че трасето е подготвено да приеме и кръг от Световния шампионат.
Община Севлиево и д-р Иван Иванов отново бяха удостоени със специален плакет за усилията и добрата подготовка. Плакети тази година бяха връчени още на: Илия Илиев, Иван Алексиев и Данаил Лъсков, участвали в подготовката на шампионата.
"След почти 8-годишно прекъсване съм щастлив да обявя началото на Европейски шампионат за деца - MX 65 и MX 85. Това е голямо събитие и нова ера в мотокроса. Виждаме, че самото трасе е много добре подготвено, за което изказвам огромна благодарност на кмета д-р Иван Иванов и на почетния председател г-н Богдан Николов. Трасето е готово в най-близко бъдеще да посрещне и кръг от Световния шампионат по мотокрос", каза Ангел Траков - председател на Българската федерация по мотоциклетизъм (БФМ).
"Преди повече от 25 години започна изграждането на най-доброто трасе по мотокрос в света. Искам специално да благодаря на кмета и на председателя на Федерацията по мотоциклетизъм за усилията то да бъде възстановено, защото това трасе е част от спортната гордост на България, част от величието на българския спорт и се надявам че българската държава ще обърне специално внимание, ще положи специални грижи за това трасе, за състезателите и за федерацията", призова Румен Петков - председател на Организационния комитет за Гран При България.
Кметът на Община Севлиево д-р Иван Иванов приветства всички присъстващи на мотополигон "Горна Росица" и на свой ред благодари на всички, положили огромни усилия за подготовката на състезанието. "През последните 2 месеца бяха положени много усилия от страна на Българската федерация по мотоциклетизъм, от страна на Богдан Николов и от екипа на Община Севлиево и аз се присъединявам към общото мнение, че сме готови да посрещнем кръг от Световния шампионат", каза кметът и пожела успех на всички.
ВИДЕО ОТ ОТКРИВАНЕТО на: https://www.facebook.com/StolicaNaTikvata/videos/1648880912849434
СНИМКИ от 20 юни на: https://www.facebook.com/share/1BHrftUVZQ/?mibextid=wwXIfr