Единственият българин, участвал в състезанието Джиро Ди Италия - Николай Михайлов, даде специално интервю за Дарик по повод събитието, завлядало страната ни през изминалите няколко дни.
"Това е нещо уникално, атмосферата е невероятна. Стотици хиляди хора се събират и гледат, има адреналин"
Самият той е един от водачите в седми етап в колоната колоездачи за над 220 км.
"За мен емоцията е невероятна, беше неочаквано, че страната ни е домакин на това състезание, но ето, че е факт"
Той подчерта, че форматът е огромен и привлича хората, не става дума само за спорта, но и за културата и самите места, които се наблюдават по време на състезанието.
"Ние имаме много какво да покажем, архитектура, забележителности. Надявам се италианците да ни отразят по добър начин...Това е уникална възможност да рекламираме страната си по най-добрия начин"
Михайлов напомни, че над 800 милиона гледат състезанието по целия свят. Той сподели, че се надява скоро да има и друг българин, който да участва в Джирото.
Цялото интервю чуйте във видеото
Още по темата
- Световното първенство за атлети със синдром на Даун в София вече вдъхновява цяла България
- Очи, вперени в пътя чрез думи: София бе домакин на първото по рода си „Рали Доверие“ с незрящи навигатори
- 36 автомоделисти премериха сили на писта „Огнян Филипов“ във Враца
- Енчо Керязов: Честит Ден на българския спорт!